Zielonogórscy lekkoatleci w Mistrzostwach Polski

13 Lut 2018

W Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów (18-19 lat) oraz juniorów młodszych (16-17 lat). W imprezie wystartowała grupka zawodników z Zielonej Góry. W kategorii U-18 medal wywalczyła 16-letnia ALEKSANDRA WRUSZAK (ZLKL Zielona Góra). Podopieczna trenera Sławomira Landyszkowskiego w biegu na 200m. uplasowała się na III pozycji z czasem 25,69 sek. i zdobyła brązowy medal.

Pozostali nasi reprezentanci uplasowali się na miejscach finałowych. Dominik KOWALSKI (ZLKL) w skoku wzwyż juniorów U-20 był siódmy z rezultatem 1,93m. Zawodnik Sprintera Zielona Góra, Piotr ŻAK w skoku o tyczce juniorów uplasował się na pozycji VII-VIIIm. Pokonał wysokość 4,00m. W tej samej konkurencji, ale w kategorii juniorów młodszych wystąpiło dwóch zawodników ZLKL. Krzysztof PUCZKO był VIII – 3,80m., a Łukasz NADZIEJKO zajął IX lokatę – 3,60m. Kompletnym niewypałem okazał się start jednego z faworytów do medalu w pchnięciu kulą juniorów (6 kg), Michała Skopińskiego (ZLKL). Uzyskał zaledwie 14,13m. i był dopiero szesnasty.

Jerzy Walczak, trener ZLKL Zielona Góra: Cieszy dobry występ Oli Wruszak i jej brązowy medal. Nie zawiedli tyczkarze i Dominik Kowalski w skoku wzwyż. Osobny rozdział to występ mojego wychowanka, 18-letniego Michała Skopińskiego. Miał w rankingu przed zawodami drugi wynik w kraju. Ostatnie 2 tygodnie przed mistrzostwami był na zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów PZLA i podczas tego obozu w zawodach w Spale uzyskał wynik 16,13m. Na mistrzostwach zachował się jak nowicjusz. Zawiódł na całej linii. Jestem szkoleniowcem z 40-letnim stażem i nie potrafię tego wyjaśnić.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.