Szalony mecz w CRS. Stelmet Enea BC ZG - Nanterre 92 85:82 Wyróżniony

30 Sty 2018

Cóż to był za mecz w hali CRS-u! Mistrzowie Polski grali koncertowo i prowadzili z Nanterre 92 już nawet 21 punktami, jednak Francuzi zdołali doprowadzić do prawdziwego horroru w końcówce. Na szczęście więcej zimnej krwi zachowali koszykarze Stelmetu Enea BC i wygrali kolejny mecz o życie w Lidze Mistrzów 85:82.

Koszykarze Nanterre 92 to jedna z najlepszych ekip w rzutach z dystansu w całej Lidze Mistrzów - takie hasła najczęściej padały w tekstach zapowiadających wtorkowe spotkanie w Zielonej Górze. Zawodnicy trenera Andreja Urlepa potraktowali chyba to jak wyzwanie, bo w starciu z Francuzami grali wręcz na niemożliwym procencie w rzutach zza łuku. Co prawda mecz skończyli z 53% wskaźnikiem, jednak w pierwszej połowie nasi koszykarze w pewnym momencie mieli 8/9 za trzy! Goście absolutnie nie mieli pomysłu na tak dysponowanych zielonogórzan, którzy w trzeciej kwarcie osiągnęli prowadzenie różnicą 21 punktów.

To jednak podziałało chyba trochę dekoncentrująco na biało-zielonych, którzy delikatnie rozluźnili szyki obronne, co momentalnie wykorzystali przyjezdni. Skrupulatnie i z każdą minutą koszykarze Nanterre zmniejszali straty i zafundowali licznie zgromadzonej publiczności prawdziwy dreszczowiec. Na całe szczęście w tak ważnym dla Mistrzów Polski spotkaniu, zachowali oni odpowiednie pokłady zimnej krwi, która pozwoliła wytrzymać szturm gości i ostatecznie odnieść bezcenne zwycięstwo. Dalej wszystko jest w naszych rękach. Jeśli kolejny mecz na wyjeździe w Nymburku również zakończymy z wygraną, awans do kolejnej fazy rywalizacji stanie się faktem!

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Nanterre 92 85:82 (23:19, 20:12, 21:17, 21:34)

Stelmet: Vladimir Dragicević 17, Martynas Gecevicius 15, Edo Murić 14, Przemysław Zamojski 8, Thomas Kelati 8, Adam Hrycaniuk 8, Łukasz Koszarek 7, Filip Matczak 4, Nikola Marković 2, Alejandro Hernandez 2.

Nanterre: Jamar Wilson 25, Johan Passave-Ducteil 12, Alade Aminu 10, Hugo Invernizzi 8, Bathiste Tchouaffe 8, Lahaou Konate 8, Jamal Shuler 5, Heiko Schaffartzik 4, Myles Hesson 2, Terran Petteway 0, Jean-Marc Pansa 0.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.