To już piąty turniej z cyklu Grand Prix w tenisie stołowym. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze serdecznie zaprasza wszystkich fanów "ping-ponga" do hali sportowej przy ulicy Urszuli. Impreza odbędzie się 4. marca o godzinie 10:00. Zapisy rozpoczną się o 9:30.

Do pierwszego pojedynku podeszli doświadczony kapitan gospodarzy Lucjan Błaszczyk oraz aktualny Mistrz Polski U-21 Marek Badowski. Zawodnik gości potwierdził swoją wysoką formę z ostatnich zawodów i zwyciężył z zawodnikiem ZKS-u 3:0.

Już jutro (20.02.2018) w hali sportowej WOSiR Drzonków ZKS Palmiarnia podejmie drużynę z Gdańska. Obie drużyny plasują się w środkowej części tabeli Lotto Superligi Tenisa Stołowego. Gospodarze wystąpią w składzie: Lucjan Błaszczyk, Miro Horejsi i Kamil Nalepa, goście: Mikhail Paikov, Marek Badowski. W pierwszym meczu górą byli zielonogorzanie, którzy z Ng Pak Nam w składzie zwyciężyli gdańszczan 3:0. Jak będzie w rewanżu? Zapraszamy fanów „pingponga" na godz.18.00.

Futsaliści Uniwersytetu Zielonogórskiego z tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski wrócili z brązem w kategorii uniwersyteckiej, w "generalce" zajmując 6. pozycję, natomiast szczypiorniści przegrali z wiceliderem I ligi, Nielbą Wągrowiec. Szczegóły poniżej.

Nie tak miało być. Stelmet Enea BC Zielona Góra w finale Pucharu Polski okazał się gorszy od Polskiego Cukru Toruń 80:88 i to nasi rywale mogli wznieść puchar i cieszyć się z końcowego sukcesu.

Stelmet Enea BC Zielona Góra w finale Pucharu Polski. Podopieczni Andreja Urlepa w półfinałowym pojedynku pokonali Anwil Włocławek 88:77. Mistrzowie Polski świetnie spisali się w rzutach dystansowych, trafiając aż 14 "trójek".

Od pogromu rozpoczęli zmagania w tegorocznej edycji Pucharu Polski koszykarze Stelmetu Enea BC. Zielonogórzanie bardzo wysoko pokonali gospodarza imprezy, Legię Warszawa 109:63. Mistrzowie Polski w półfinale zmierzą się z Anwilem Włocławek. Ten arcyciekawy pojedynek już w sobotę.

Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Wałczu po raz kolejny był miejscem zgrupowania zawodników i zawodniczek reprezentujących zielonogórską Akademię Sportów Walki Knockout.

Po raz kolejny w ostatnim czasie hala przy ul. Prof. Szafrana wolna będzie od ligowych zmagań akademików. Nie oznacza to, że nasi sportowcy spędzą weekend bezczynnie. Szczypiorniści pojadą do Wągrowca na spotkanie z Nielbą, futsaliści natomiast zagrają w turnieju finałowym AMP.

Złotoryja była organizatorem atrakcyjnych zawodów strzeleckich w strzelaniu z broni pneumatycznej. W obsadzie międzynarodowej odbyły się zawody klasyfikacyjne, a następnie „Wielki Puchar Kaczawy”. Najlepsi zawodnicy tych zawodów rywalizowali o sztabki złota wielkości 20, 15 i 10 gram z certyfikatami. W zawodach wystartowała ośmioosobowa reprezentacja „Gwardii” Zielona Góra. W strzelaniach karabinowych Klub reprezentowała Sylwia Bogacka, która w zawodach klasyfikacyjnych zajęła 4 miejsce (eliminacje 618,4 i finał 204,8 pkt), a w Pucharze Kaczawy zwyciężyła z rekordem życiowym 626,3 pkt). W finale karabinowym o sztabki złota Pani Sylwia zajęła pechowe 4 miejsce.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.