Polski Cukier zdobywa CRS. W pierwszej odsłonie rywalizacji o brązowe medale w Energa Basket Lidze goście z Torunia pokonali Stelmet Enea BC Zielona Góra 117:95 i to oni są bliżej trzeciego miejsca w PLK.

Nie tak miało być. Zielonogórski Falubaz miał przełamać złą passę w lubuskich derbach, jednak na torze przy W69 ze zwycięstwa cieszyli się przyjezdni. Cash Broker Stal Gorzów pokonałą ekipę Adam Skórnickiego 47:73.

Stelmet Enea BC Zielona Góra nie obroni tytułu mistrzowskiego. Podopieczni Andreja Urlepa prowadzili w czwartej kwarcie różnicą nawet kilkunastu punktów, jednak stało się to co było normą w tym sezonie. Biało-zieloni w kilka chwil stracili całą przewagę i to rywal cieszył się z wygranej. Anwil zwyciężył 85:83 i to włocławianie zagrają w finale Energa Basket Ligi.

W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i rekreacji zakończyły się Międzynarodowe zawody młodzieżowców i Puchar Europy U19. W zawodach wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z Czech, Niemiec, Wegier i Polski.

Za nami kolejny piłkarski weekend na lubuskich arenach. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi wynikami jakie padły w III ldize oraz klasach A i B.

Bliski sprawienia niespodzianki był w niedzielne popołudnie zielonogórski Falubaz. Podopieczni Adam Skórnickiego postawili twarde warunki miejscowemu Betardowi Sparcie Wrocław, jednak to gospodarze byli lepsi 48:42.

Przed nami kolejne speedrowerowe emocje. Tym razem czas na najmłodszych rycerzy speedrowera. Już w sobotę 19.05 w Gnieźnie odbędzie się finał Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików do 14 lat.

W ostatniej kolejce sezonu 2017/2018 Lotto Superlidze Tenisa Stołowego ZKS Palmiarnia przegrała z Ostróda 2:3.

Nie tak miało być. Stelmet Enea BC Zielona Góra w piątkowy wieczór stanął przed okazją zamknięcia półfinałowej serii z Anwilem Włocławek. Niestety mistrzowie Polski ulegli we własnej hali po kolejnym emocjinującym meczu popularnym "Rottweilerom" 87:88. W poniedziałek decydujący pojedynek w Hali Mistrzów.

Co za mecz! Co za horror! Stelmet Enea BC wygrywa w trzecim meczu półfinałowym z Anwilem Włocławek po dogrywce 107:104 i prowadzi w tej rywalizacji 2:1. Do upragnionego finału naszym koszykarzom brakuje już tylko jednej wygranej.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele